Sprzedaż kruszywa Borne Sulinowo

 

Kruszywo potrzebne do produkcji betonu - które powinniśmy wybrać


Produkty z których wykonamy beton, wpływają na jego późniejszą trwałość oraz wytrzymałość. Bardzo ważnym punktem jest sprawa, aby mieszanka betonowa cechowała się odpowiednią jakością.

Jakie w takim razie kruszywo będzie najlepszym materiałem do produkcji betonu? Nie każdy rodzaj żwiru i piasku będzie odpowiednim produktem do użycia podczas tych prac. Bardzo istotnym elementem jest sam cement, ale nie można zapomnieć o kruszywach, które również stanowią ważny detal każdego rodzaju betonu.

Czy zatem powinno wyróżniać się odpowiednie kruszywo przeznaczone do tego materiału budowlanego? Przede wszystkim kruszywo, które mamy zamiar użyć do produkcji betonu powinno być wysokiej jakości. Nie powinno zawierać jakichkolwiek zanieczyszczeń, między innymi takich jak domieszki gliny, kawałki drewna, węgla, produktów organicznych czy też elementów korzeni.

Kruszec powinien charakteryzować się wysoką jakością. Najczęściej stosowane do tego rodzaju prac jest piasek oraz żwir.

 

Piasek stanowi dodatkowy element do betonu. Zajmujemy się wydobyciem piasku z kopalni.

Użycie piasku innego pochodzenia może bardzo negatywnie wpłynąć na końcowy efekt produkcji betonu. Przede wszystkim odradzamy korzystania piasku wykopanego w ogrodzie, który nie przeszedł dokładnego procesu uszlachetnienia.

Piasek jest rodzajem skał osadowych, który zawiera drobne ziarna.

Do produkcji betonu zaleca się skorzystanie z piasku o różnych frakcjach (czyli różnym stopniu uziarnienia). Użycie piasku o różnym stopniu uziarnienia pomaga uzyskać większą szczelność w betonie. Tak jak wcześniej zostało to wspomniane piasek i żwir nie powinny być zanieczyszczone, bezpośrednio wpływa to na trwałość, wytrzymałość oraz szczelność betonu.

 

Drugim kruszywem, chętnie wykorzystywanym do produkcji betonu jest żwir. Jest to kruszywo o zdecydowanie większych ziarnach i kulistym kształcie. Można oczywiście kupić już gotową mieszaninę piasku oraz żwiru, taka mieszanina nazywa się pospółką. Frakcje kruszyw są wtedy zróżnicowane. Jednak my zalecamy zakupienie piasku i żwiru w oddzielnych partiach. Wtedy dużo prościej wykonać mieszankę do betonu o potrzebnych nam proporcjach oraz łatwiej wpłynąć na uzyskanie potrzebnego efektu szczelności oraz wytrzymałości.

 

Do produkcji betonu można również wykorzystać kruszywa łamane, które są potoczenie określane tłuczniem. Ich produkcja polega na rozdrobnieniu większych skał. W naszej ofercie znajduje się tłuczeń kamienny, powstaje on w wyniku rozdrobnienia skał litych. Produkowany jest on w specjalnych kruszarkach.

 

Podsumowując piasek, żwir oraz tłuczeń kamienny użyty do produkcji betonu powinien zostać wydobyty oraz dokładnie oczyszczony. W tym celu zalecamy do skorzystania z usług firm zajmujących się kompleksowo wydobyciem oraz sprzedażą kruszywa.

W innym wypadku wyprodukowany beton może być nie szczelny, a po czasie mogą pojawić się w nim dziury i prace będzie trzeba powtórzyć.

Jeżeli nie jesteś pewnie jakiego produktu potrzebujesz do produkcji betonu lub innych prac budowlanych, skontaktuj się z naszym fachowcom. On z pewnością doradzi Ci, który rodzaj kruszywa oraz jaką frakcje potrzebujesz do uzyskania satysfakcjonującego efektu produkcji. 


Jak można sprawdzić czy zakupiony piasek jest dobrej jakości?


Dobry piasek, który charakteryzuje się wysoką jakością, tak jak wskazał to producent, powinien :

  • przede wszystkim nie brudzić rąk, 
  • mieć neutralny zapach,
  • zanieczyszczenia nie powinny być widoczne,
  • najlepszym piasek do produkcji betonu będzie piach o różnym stopniu uziarnienia.

 

Kompleksowe wydobycie oraz sprzedaż kruszywa, dojeżdżamy również do Borne Sulinowo


Rozpoczynaliśmy swoje prace z zakresu wydobycia oraz sprzedaży kruszywa jako mała firma. 2013 rok był czasem przełomowym, ponieważ wtedy Rowipol wszedł na rynek.

Od samego początku z niezwykła dokładnością monitorowaliśmy każdy etap prac. Najważniejszym dla nas procesem był moment uszlachetnienia kruszcu. Dopatrywaliśmy czy każda partia wyjeżdżająca do Klienta odzwierciedla idee założycieli.

Jesteśmy dystrybutorem najwyższej jakości piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego.

Sukcesywnie udowadniamy to od wielu lat. Z powodu tego, że dysponujemy kruszywem najwyższej jakości, zdobywaliśmy coraz nowe oferty współpracy. Grono zadowolonych Klientów każdego dnia rosło.

Aby zaspokoić potrzeby nowych Klientów oraz tych z którymi nawiązaliśmy współpracę wiele lat temu, zajęliśmy się pozyskaniem nowych kopalni. W tym momencie wydobywamy kruszywo z trzech różnych kopalni.

Nasze kopalnie znajdują się w Dziemiany, Kościerzyną oraz Biały Bór. Ta ostatnia kopalnia znajduje się najbliżej Borne Sulinowo.

Jeżeli poszukujesz nowego dostawcy kruszywa, skontaktuj się z jednym z naszych fachowców albo odwiedź naszą kopalnie. Sam się przekonaj, że jesteśmy dystrybutorem najwyższej jakości kruszywa w Borne Sulinowo.

Nasza flota ciężarówek jest gotowa do wyruszenia na Twój plac budowy. Posiadamy najwyższej jakości kruszywo zachowując przy tym równie atrakcyjne ceny.

Zadzwoń i dopytaj się o cenę transportu z potrzebnym Ci kruszywem do Borne Sulinowo.