Sprzedaż kruszywa Bytów

 

Kruszywo, które doskonale sprawdzi się w produkcji betonu


Jakie składniki potrzebne są do przygotowania mieszanek betonowych?

Pomijając cement charakteryzujący się wysoką jakością, czystą wodę, to do produkcji mieszanek betonowych będziemy potrzebowali wysokiej klasy kruszywa, czyli piasku oraz żwiru.

Każdy z tych składników musi spełniać pewne wymagania, aby cała konstrukcja była trwała i stabilna oraz bezproblemowo przetrwała warunki atmosferyczne i próbę czasu.

Beton składa się, aż w trzech czwartych z kruszywa. Zastosowanie złej jakości kruszcu może doprowadzić do tego, że beton nie będzie trwały ani twardy i nie będzie odporny na mróz. A przed wszystkim nie będzie wytrzymały na ściskanie i ścieranie.

Kruszywo użyte do produkcji betonu powinny być pochodzenia naturalnego. Powstaje ono w wyniku otoczenia rozdrobionego materiału skalnego przez wodę w rzekach. Jest pozyskiwany z rzek lub usytuowanych złóż między innymi ze żwirowni i piaskowni.

Kruszywo może być również łamane. Taki kruszec nazywamy tłuczniem. Jego pozyskiwanie wynika z rozdrobnienia w kruszarkach skał pochodzących z kamieniołomu.

Kryszywo, które mamy zamiar użyć do produkcji betonu powinno charakteryzować się wysoką jakością czyli nie powinno zawierać jakichkolwiek zanieczyszczeń, zwłaszcza organicznych, które są dla niego bardzo szkodliwe. 


Piasek użyty do produkcji betonu


Ziarna piasku, które chcemy zastosować do produkcji betonu muszą spełniać pewne wymagania.

Przede wszystkim takie ziarna powinny mieć zróżnicowana średnicę, ponieważ wpływa to korzystnie na szczelność betonu. Piasek o tej najmniejszej frakcji genialnie sprawdzi się w produkcji zapraw, z których wykonuje się gładź, ale do produkcji betonu użyjemy piasek o średniej lub większej frakcji.

Jednak jedną z najważniejszych warunków, które musi spełniać to czystość czyli inaczej jakość. Piasek nie może być oblepiony glinami lub iłami, ponieważ zaczyn cementowy nie ma wtedy dostępu do części ziaren kruszywa, co w konsekwencji odbija się na wytrzymałości, szczelności oraz trwałości.

Piasek o wysokim współczynniku jakościowym pozyskiwany jest z piaskowni lub żwirowni. Jednak samo jego wydobycie nie nada piasku potrzebnych właściwości. Z początku zostaje on wydobyty metodą odkrywkową, a następnie jest skierowany do maszyn, które wykonują proces uszlachetnienia kruszywa. Oczyszczając piasek z najmniejszych zanieczyszczeń.

Rowipol zyskał swoją popularność dzięki jakości sprzedawanego kruszywa, ponieważ fachowcy z niezwykłą starannością dbają o to by piasek, żwir oraz tłuczeń kamienny  zyskały jakość według odgórnych norm. W celu zweryfikowania jakości piasku wykonywane są testy organoleptyczne.

Piasek stosowany do produkcji betonu nie powinien brudzić rąk ani mieć nieswoistego zapachu. Nieprzyjemny zapach może świadczyć o zanieczyszczeniu kruszywa między innymi pyłami lub produktami sypkimi, które mogą mieć niekorzystny wpływ na wykonane zaprawy oraz betonu.

W Rowipolu otrzymasz piasek o najróżniejszych frakcjach jest to między innymi piasek o frakcji 0-2 mm, 0-4 mm, 0-16mm. Zamów piasek na plac budowy w Bytowiu, a my terminowo i fachowo go dostarczymy.


Żwir użyty do produkcji betonu


Tak jak piasek żwir, który chcemy wykorzystać do produkcji betonu powinien spełniać pewne normy. Ziarna żwiru przeważnie są wydobywane ze żwirowni. Mają kulisty kształt oraz wygładzoną powierzchnię. Najbardziej z kształtu mogą przypominać kulę jednak są bardziej płaskie.

Żwir naturalny często możemy spotkać w postaci mieszaniny z piaskiem, jest to inaczej nazywana pospółką. Jeżeli w naszej mieszance betonu występuje większa ilość piasku należy użyć większej ilości cementu tak by oblepił on ziarna o mniejszej średnicy. Jednak najlepiej jest zachować wyznaczone proporcje.

Również w przypadku tego kruszywa ważne jest uzyskanie wysokiej jakości czyli jego czystość. Nie mogą występować kawałki drewna, węgla, gruzu ceglanego, a także żużla czy muszli. Bezpośrednio wpłynie to na trwałość produktu.

W Rowipolu wydobywamy żwir o frakcji 2-8 mm oraz 8-16 mm. Wydobywany produkt nie tylko nadaje się do wielu produkcji budowlanych ale również jest genialnym materiałem stosowanym w wielu aranżacjach ogrodowych w Bytowiu. 


Tłuczeń kamienny - materiał użyty do produkcji betonu


Oprócz żwiru naturalnego oraz piasku do produkcji betonu możemy użyć kruszywo łamane, czyli tłuczeń kamienny.

Jego kanciaste ziarna mocno klinują się miedzy sobą podczas zagęszczenia betonu w deskowaniu. Proces produkcji betonu jednak jest trudniejszy gdy zamiast żwiru użyjemy tłucznia kamiennego.

W Rowipolu zakupisz tłuczeń kamienny o frakcji 0-31,5 mm, 0-63,5 mm. Jest to produkt niezwykle sztywny, mający jednocześnie przepuszczalną podbudowę.

Wszystkie kruszywa wydobywane przez Rowipol spełniają wymagania odgórnie ustalonych norm.

Bytów to jedna z wielu miejscowości do których dojeżdżają fachowcy z Rowipolu. Dojeżdżają tam do swoich stałych Klientów oraz tych z którymi dopiero rozpoczynają swoją współpracę. Zapoznaj się z ofertą dystrybutora z najwyższą jakością piasku, żwiry oraz tłucznia kamiennego.