Sprzedaż kruszywa Człuchów

Żwir oraz piasek dostarczane na teren Człuchowa

 

Piasek oraz żwir to jedne z najbardziej podstawowych materiałów spotykanych w środowisku naturalnym, a następnie wykorzystywany w szerokim przemyśle.

Dlaczego zwykły piasek zdobywa taką popularność?

Otóż powodem jest jego masowa dostępność oraz zawarcie w produktach uniwersalnych właściwości. Produkty te mają wiele zastosowań.

Najczęściej pożytkowany jest w usługach budowlanych, jednak nie małą popularność zdobywa zarówno z hutnictwie oraz szeroko rozumianym przemyśle.

Piasek i żwir posiadają frakcję . W kopalniach Rowipolu posiadamy piasek o frakcji 0,2 /0,4 /0,16 mm, żwir o frakcji 2-8 /8-16 mm oraz tłuczeń kamienny o frakcji 0-31,5 /0,63,5 mm.

Każdy z tych kruszyw posiada inne właściwości oraz różne zastosowania.

 

Żwir podobnie jak piasek, jest luźną skałą osadową, którą wyróżnia większy rozmiar ziarna. Przekracza on 2 mm w średnicy, a może sięgać nawet kilku centymetrów.

Produkt ten jest podstawowym składnikiem betonów towarowych oraz prefabrykatów betonowych, ale też wykorzystuje się żwir do produkcji mas bitumicznych, wylewek oraz nawierzchni dróg. Swoje zastosowanie posiada również w produkcji podbudów, fundamentów i nasypów.

Jednak żwir nie  tylko można zastosować do produkcji lub budowy, Posiada on interesujące walory estetyczne i z tego właśnie powodu materiał jest coraz częściej stosowany w ogrodach.

Dodatkowym atutem zastosowania żwiru do aranżacji ogrodniczych jest fakt, że zapobiega on porostom chwastów.

 

 

Ten właśnie kruszec oraz wiele innych możesz kupić u nas w Rowipolu, a na Twoje życzenie go dostarczymy do Człuchowa na miejsce przez Ciebie wskazane.

Każdego dnia staramy się udoskonalać ofertę sprzedawanego kruszywa. Dokładamy wszelkich starań o uzyskanie jego najwyższej jakości.

Takie działanie przekłada się na pełne zadowolenie naszych Klientów, a w następnej kolejności Nasze.

 

Sprzedaż piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego - jak zaczynał Rowipol?

 

Na rynku w sprzedaży kruszywa rozpoczynaliśmy świadcząc usługi wydobycia jako mała kilku osobowa działalność.

Przez te lata zdobywaliśmy doświadczenie oraz napotykaliśmy się z problemami, które ukształtowały nas na wasze potrzeby. Wiemy już czego oczekujesz i jak my możemy to zapewnić.

Sprzedaż kruszywa z Rowipolu została częstym wyborem deweloperów, firm, osób prywatnych, a nawet sklepów ogrodniczych.

Dla zaspokojenia waszych potrzeb nabyliśmy więcej kopalni. Jedna z naszych kopalni znajduje się w Białym Borze nieopodal Człuchowa.

Jednak nie tylko wzmożona sprzedaż nastąpiła jako modernizacja Naszej działalności. Dla wygodny naszych Klientów uaktywniliśmy transport kruszywa.

Już teraz zamówiony żwir, piasek lub tłuczeń kamienny dowieziemy do gminy Człuchów i całe województwo pomorskie oraz zachodniopomorskie .

 

Nasza flota pojazdów jest gotowa by przewieźć kruszec z naszych kopalni do miejsca przez Ciebie wskazanego. Nasi fachowcy, którzy wraz z firmą zdobywali swoje doświadczenie w wydobyciu kruszywa i dołożą wszelkich starań by zamówienie złożone było dostarczone terminowo z najwyższą jakością kruszywa.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej kopali i sprawdzenia naszego materiału podczas prowadzenia prac budowlanych.

 

Jak wydobywamy żwir?

 

Ciekawostką jest fakt, że żwir pozyskiwany jest z rzek, jezior lub mórz. Dlatego na terenie Polski, w województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim częściej spotkamy się z tymi surowcami.

Wydobycie żwiru odbywa się podczas procesów pogłębiania rzek lub jezior. Jednak częstszym zjawiskiem jest wydobycie żwiru po prostu ze żwirowni i właśnie w taki sposób Rowipol pozyskuje ten kruszec.

Oczywiście w każdej żwirowni, żwir będzie pozyskiwany na różne metody. W naszej kopalni żwir wydobywamy na sucho metodą odkrywkową, odbywa się to za pomocą koparek oraz ładowarek.

W pierwszej kolejności pobieramy surowiec kopalni, a następnie oczyszczamy z drobnoustrojów, które mogą zaburzyć jakość materiału.

Żwir może mieć średnicę od 2 mm, aż po kilkanaście centymetrów. W zależności od potrzeby użytkowany jest żwir o różnej frakcji.

Do produkcji betonów, osypek drenarskich, utwardzenia dróg użyjemy żwiru o mniejsze frakcji od 2 do 8 mm.

Jednak do nawierzchni parkingów, budowy dróg lub wykonania drenażu posłuży nam żwir o wyższej frakcji czyli od 8 do 16 mm. Większy i grubszy żwir również częściej zawita w ogrodach jako walor estetyczny.

 

Do każdej potrzeby potrafimy dopasować odpowiedni kruszec. Wszystko znajdziesz właśnie u nas. Dysponujemy szerokim asortymentem piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego.

Jako fachowcy zajmujący się kruszywa od wielu lat, z chęcią doradzimy jakie kruszywo powinno zostać dobrane do danej produkcji lub konieczności. Ruszamy na przeciw waszym potrzebą. Dowiedziemy nasze kruszywo od Człuchowa, aż po całe województwo pomorskie.

Oferta dobieramy indywidualnie pod każdego Klienta.