Sprzedaż kruszywa Darłowo

Kup piasek od Rowipol, dowieziemy go na plac Twojej budowy w Darłowie


W budownictwie są wyróżniane dwa typy piasku: zasypowy oraz płukany. Ten pierwszy charakteryzuje się gorszą jakością dlatego przeważnie swoje zastosowanie znajduje w wyrównaniu terenu, zasypaniu lub obsypaniu fundamentów, w postaci zabezpieczenia rur oraz kabli układanych w wykopach. Innymi słowem do prac w których jakość piasku nie ma najmniejszego znaczenia, a jest to z pewnością tańsza alternatywa niż użycie pasku płukanego.

Za to piasek płukany charakteryzuje się znacznie lepszą jakością. To właśnie z niego jest sporządzany beton i zaprawy czy też podłoże pod kostkę brukową. Piasek płukany ma duży współczynnik zagęszczenia wraz z ziarnistością.

Rowipol w swojej ofercie sprzedażowej posiada piasek płukany o frakcji 0-2 mm, 0-4 mm oraz 0-16mm.

Z tego materiały wykonasz produkcję budowlaną, która będzie trwała oraz stała. Nasz piach wykazuje wysoki stopień jakości, według odgórnych norm europejskich. Oferujemy najwyższą jakość piachu przy zachowaniu atrakcyjnych cenach.

Dodatkowo uruchomiliśmy możliwość dostarczenia piasku w wybrane miejsce. Dojeżdżamy między innymi do Darłowa.

Już o nic nie musisz się martwić zamawiając u nas transport z piasek. Jesteśmy terminowy, rzetelni, posiadamy najwyższą jakość oraz konkurencyjne ceny ze sprzedażą kruszcu. 


Dlaczego tak istotna jest jakość kruszywa?


Piasek, który posłuży nam do produkcji betonu, zapraw murarskich, tynku itp., powinien charakteryzować się wysokim stopniem jakości. Użycie dobrego materiału wpływa na trwałość i jakość budowanych konstrukcji, a nawet dróg.

Jeżeli jednak zostanie użyty piasek złej jakości (wyłącznie dla oszczędzenia paru złotych) może się okazać, że wybudowana konstrukcja nie jest stała i uszczerbia się, a w drodze powstają dziury.

Piasek dobrej jakości powinien spełniać wymagania określonych odgórnie norm, ponieważ inny rodzaj piasku zostanie użyty do produkcji betonu, a całkowicie inny o mieszanek bitumicznych.

Podział na frakcję ma tutaj swoją istotną rolę. Frakcja jest inaczej stopniem uziarnienia lub inaczej zagęszczenia piasku. Poznając jakość oraz frakcje możemy konkretny rodzaj piasku użyć do konkretnej produkcji lub pracy budowlanej. 


Jak uszlachetnić kruszywo? - Uszlachetnienie to proces, który wpływa na stopień jakości kruszcu. Innymi metodami będziemy uszlachetniać żwir, a innymi piasek.

Jednak w obydwu przypadkach chodzi o to samo. Uszlachetnienie ma na celu opłukanie materiału ze wszelkich zanieczyszczeń. Opłukany kruszec zostaje w kolejnym etapie wysuszony, po czym dochodzi do sortowania według charakteryzujących właściwości czyli m.in. frakcji.


Kruszywa nie są wyłącznie budowlane - Kruszywa ogrodowe


Kruszywo to materiał, który znajduje się na terenie całej Polski, z powodu jego dużego dostępu i atrakcyjnych cen, znalazł swoje zastosowanie nie tylko w pracach budowlanych.

Piasek jest chętnie używany również do udoskonalenia aranżacji ogrodowej, do podsypywania roślin oraz użycie jako podsypki pod trawnik.

Wykorzystanie wysokiej jakości piasku zapewni roślinom idealne warunki rozwoju.

Żwir dzięki swoim wysokim walorom estetycznym chętnie jest stosowany do oczek wodnych jak i również zostaje chętnie układany między innymi pod tuje czy też na dróżki ogorodowe.

Nie tylko pięknie wygląda przez swoje kuliste kształty i ciekawe kolory ale i również ułatwi nam pracę w ogrodzie. Żwir powstrzymuje porost chwastów i trawy.

 

Nie zależnie do jakiej produkcji budowlanej czy tez aranżacji ogrodowej potrzebujesz kruszywa, u nas znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

Wieloletnie doświadczenie w branży związanej ze sprzedażą i wydobyciem kruszcu sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom usługi na najwyższym poziomie jak i również jakość o najwyższej jakości zachowując atrakcyjne ceny.

Wasze zadowolenie oraz pozytywne opinie są najlepszą reklamą dla naszych usług. Nawiązaliśmy współpracę z wielkimi firmami budowlanymi, osobami prywatnymi, a także z różnymi instytucjami.

Zadzwoń do naszego fachowcy i dopytaj się o szczegóły. Darłowo to jedne z nielicznych miejsc do których podjeżdżamy nasza flotą pojazdów.

Oferujemy sprzedaż kruszcu tych mniejszych oraz tych dużo większych ilości.


Trochę o Nas - O Rowipolu


Jesteśmy prężnie rozwijająca się firmą od 2013 roku. Rozpoczęliśmy świadczenie usług wydobycia oraz sprzedaży kruszywa mając w posiadaniu jedną kopalnie.

Na zaspokojenie potrzeb nowych jak i tych starszych Klientów pozyskaliśmy nowe kopalnie. Nasze kopalnie znajdują się w Białym Borze, Dziemianach oraz Kościerzynie.

Jesteśmy dystrybutorem kruszcu o najwyższej jakości w całym województwie pomorskim jak i zachodniopomorskim.

Charakteryzuje Nas przede wszystkich rzetelność wykonanej usługi jak i terminowość. Chętnie nawiązujemy nowe współpracę, ale i również z przyjemnością świadczymy usługę naszym stałym Klientom.

Zadzwoń i dopytaj się o szczegóły oferty wydobycia oraz sprzedaży kruszywa. Z czystą przyjemnością zostaniemy Twoim nowym dostawcą piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego.

Nie czekaj tylko skontaktuj się z nami już teraz, a my dowieziemy kruszywo do Darłowa.