Sprzedaż kruszywa Gdańsk

 

Jaki piasek powinniśmy użyć do wykonania zaprawy murarskiej?


Piasek dziali się na dwie rodzaje. Pierwszy piasek jest pochodzenia naturalnego, pozyskiwany z rzek lub kopalni piaskowych. Drugi rodzaj piasku, to piach sztuczny, można go pozyskać w wyniku recyklingu.

Dodatkowo rozróżnia się piasek na podstawie jego wielkości. Często można się spotkać ze sprzedaż piasku sortowanego według frakcji. U nas zakupisz piasek o frakcji 0-2 mm, 0-4 mm, 0-16 mm.

Piasek dobieramy do konkretnego rodzaju prac. Do zapraw cementowych i cementowo- wapiennych zaleca się zastosowanie piasku naturalnego. Wszystko jednak zależy od planowanych robót, ponieważ ogólna zasada mówi, że im gładsza ma być powierzchnia, tym drobniejszy powinien być piasek.

Właśnie z tego powodu specjalnie do tynków możemy użyć piasku o różnym stopniu uziarnienia. Tynk chropowaty uzyskamy stosując piasek o średnicy 4 mm. Do tynków nakładanych metoda natryskową zaleca się piasek o średnicy 1- 1,5 mm. Natomiast do zapraw gipsowych i gipsowo- wapiennych, a także w celu uzyskania gładkiej powierzchni ściany, idealnie nadającej się do malowania powinniśmy użyć piasku, który nie przekracza 1 mm.

Drobniejszy piach znajdzie swoje zastosowanie w produkcji gładzi oraz najgładszych tynków.

 

Nie tylko piasek ma istotną rolę w tym procesie, ale również ilość jego dodania do całej mieszaniny. Pamiętaj, że każdy metr sześcienny zaprawy cementowej lub cementowo - wapiennej to około metr sześcienny piasku 0-2 mm.

Zachowanie  proporcji oraz zastosowanie piasku tej wielkości, wysokiej klasy sprawi, że zaprawa będzie trwalsza oraz stabilniejsza, dzięki temu połączone ze sobą elementy będą służyły właścicielowi na długi okres czasu. 


Tylko najwyższa jakość piasku zagwarantuje, że zabawa będzie produktywna


Drugą sprawą która jest równie ważna do omówienia to jakość. W Gdańsku nie trudno jest znaleść dostawcę kruszywa, jednak trudniej znaleść dostawcę kruszywa o wysokiej klasie.

Niezależnie od przeznaczenia, należy dążyć do tego, aby piasek był jak najlepszej jakości.

Oznacza to, że powinien być suchy i czysty. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia takie jak ziemia, glina, pył, kurz, substancje organiczne, kawałki drewna oraz węgla utrudnią w efekcie wiązanie i w konsekwencji sprawią, że wykonana zaprawa będzie znacznie mniej trwała.

Zakupiony materiał powinien przejść skuteczny proces uszlachetnienia oraz powinien zostać zabezpieczony podczas transportu przez Twojego dostawcę kruszywa.

Sami także powinnismy zabezpieczyć piasek już na placu naszej budowy, po tym jak wywrotka dowiezie go do nas. Wystarczy, że pozostawimy go na utwardzonym podłożu i przykryjemy plandeką. To powinno sprawić, że budulec nie ulegnie zanieczyszczeniu oraz zachowa swoją czystość. Takie zabezpieczenie spowoduje również, że dodatkowe środki zaradcze nie będą już nam potrzebne.

Każde kruszywo niezależnie czy kupujemy piasek, żwir czy też tłuczeń kamienny powinno przejść dokładny proces uszlachetnienia. To właśnie ten czynnik sprawia, czy kruszywa spełni swoje wymagania podczas produkcji. 


Jesteśmy na miarę Twoich potrzeb - dowóz wysokiej jakości kruszywa do Gdańska


Sposobów na oczyszczanie kruszywa jest wiele, w zależności od jego rodzaju oraz frakcji. Firm zajmujących się wydobyciem oraz sprzedażą piasku, żwiru i tłucznia kamiennego jest co niemiara.

Dlaczego warto jednak zakupić kruszywo od Rowipolu? Rowipol wyróżnia najwyższa jakość oferowanego kruszywa.

Ideą założycieli była chęć dostarczenia piasku na teren całego województwa zachodniopomorskiego oraz pomorskiego między innymi właśnie do Gdańska kruszywa o nieskazitelnej jakości.

Ten element był najważniejszy od roku 2013, czyli od momentu powstania spółki. Proces uszlachetnienia był dokładnie monitorowany, a każda ładowana partia piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego doglądana przed wyjazdem do każdego Klienta.

Nasze kruszywo dostarczane na plac budowy spełnia wszystkie wymagania. Możesz z naszego piasku wykonać wylewkę betonową, zaprawę murarską, może być wyładowany do piaskownicy dla dzieci lub na boisko do siatkówki plażowej.

 

Czym charakteryzuje się czyty piasek? Przede wszystkim czysty piasek nie powinien mieć jakichkolwiek zanieczyszczeń, nie powinien brudzić rąk oraz mieć bezwonny zapach.

Taki właśnie piasek dowieziemy na plac Twojej budowy w Gdańsku. Nasz piasek, żwir oraz tłuczeń kamienny spełnia odgórne normy europejskie co do czystości. W naszej działalności stawiamy na jakość oraz niezawodność. Zatrudniając wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Szanujemy czas naszych Klientów, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby powierzone nam zadanie zostało wykonane zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przede wszystkim terminowi, bo zdajemy sobie sprawę, że żadna praca na budowie nie ruszy bez odpowiedniego kruszywa, czyli naszego.

Zastanawiasz się jaki rodzaj piasku, żwiru lub tłucznia kamiennego powinieneś użyć do zamierzonych prac? Skontaktuj się z jednym z naszych fachowców. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą oraz dobieramy kruszywo pod wasze potrzeby.

 

Bo nikt się nie zna tak dobrze na kruszywie jak fachowca z Rowipolu.