Sprzedaż kruszywa Gdynia

 

Twój dostawca żwiru - dojeżdżamy również do Gdyni


Podczas wyboru piasku,żwiru lub tłucznia kamiennego większość osób skupia swoją uwagę głównie na cenie kruszywa nie biorcą pod uwagę innych, bardziej istotnych elementów.

Najważniejszym czynnikiem bowiem podczas zakupu kruszywa jest jakość oraz wytrzymałość materiału. J

eżeli nie chcemy za chwilę powtarzać swoich prac, a projektem mamy zamiar cieszyć się przez długi okres czasy bez względu czy w grę  wchodzi ogród, podjazd czy też beton. Każda porządna kopalnia żwiru powinna posiadać laboratorium, w którym opisywana jest zawartość pyłu w kruszywie, kształt ziaren oraz skład ziaren.

Utworzenie takich pomiarów pozwala na zachowanie powtarzalności wydobywanego kruszywa. A ich dokładne określenie sugeruje nam do czego dane kruszywo można zastosować i w jakich produkcjach spisze się najlepiej.

W każdej kopalni jest wydobywany inny rodzaj kruszywa, ze żwirowni wydobędziemy żwir, z piaskowni wydobędziemy piasek.

W każdym przypadku podajemy dokładny zarys wielkości wydobywanego kruszywa.

Z naszych kopalni jest wydobywany żwir, piasek oraz tłuczeń kamienny.

Każdy z tych kruszyw ma podział na swoje frakcje czyli stopień uziarnienia. W zależności od uziarnienia, czyli wielkości ziaren, kruszywo dzielimy na:

  • Drobne, o ziarnach wielkości do 4 mm (piasek);
  • Grube, zawierające ziarna o wielkości 4 do 63 mm (żwir, tłuczeń);
  • Bardzo grube, z ziarnami wielkości od 63 do 250 mm (kamień łamany).

W naszej ofercie znajdzie się piasek o frakcji 0-2 mm, 0-4 mm, 0-16 mm, żwir 2-8 mm, 8-16 mm oraz tłuczeń kamienny 0-31,5 mm i 0-63,5 mm.

 

Możliwości zastosowania tych kruszyw jest cała masa. Najczęściej jednak stosuje się je w branży budowlanej ale również korzysta się z niego w ogólnym przemyśle. Ze względu na swoje właściwości ogniotrwałe korzysta się z piasku między innymi w hutnictwie.

Dlaczego branża budowlana tak chętnie sięga po kruszywo od Rowipolu? Otóż wyróżnia nas przede wszystkim jakość sprzedawanego kruszywa. Dokładnie wykonujemy proces uszlachetnienia piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego.

Przed wysłaniem jednej z naszych ciężarówek do Klienta oglądamy kruszywo, czy odpowiada naszym normą. Sposób oczyszczania kruszywa zależy przede wszystkim od jego rodzaju oraz uziarnienia. Skutecznie pozbywamy się gliny, kawałków węgla, drzewa, substancji organicznych czy korzeni.

 

Sam możesz rozpoznać czy piasek, który zakupiłeś ma wysoką jakość. Po wzięciu piasku do dłoni wetrzyj go w drugą dłoń. Piasek o wysokiej jakości nie powinien brudzić oraz mieć bezwonny zapach oraz naturalnie nie powinien mieć widocznych zanieczyszczeń.

Aby nasze kruszywo nie straciło na swojej jakości podczas transportu ochraniamy je specjalną plandeką. Jednak czy wiesz, że możesz również ochronić dostarczone kruszywo na plac Twojej budowy w Gdyni? Wiadome jest to, że całego piasku, żwiru czy tłucznia kamiennego zamówionego na plac budowy nie wykorzystasz odrazu.

Aby podczas leżenia nie uległo zanieczyszczeniu zastosuj te dwie techniki. Przede wszystkim piasek, ale też żwir i tłuczeń kamienny ułóż na twardym podłożu (najlepiej byłoby również gdyby pod kruszywem znajdowała się folia), drugą sprawą jest okrycie kruszywa plandeką lub innym materiałem sztucznym (np. Folią) , który skutecznie uniemożliwi dostanie się pyłów.

Jeżeli w taki sposób zabezpieczysz swoje kruszywo na pewno żadne zanieczyszczenia się nie dostaną, a on będzie mógł leżeć i czekać na wykorzystanie do budowy.


Żwir do dekoracji Twojego ogrodu w Gdyni


Żwir jest niezwykle ciekawym materiałem ze względu na różnorodne możliwości jego wykorzystania. Za pomocą żwiru można w szybki i prosty sposób podnieść wartość estetyczną ogrodu.

Żwir może być ciekawym tłem w ekspozycji zieleni. Dużą skuteczność ma jako podłoże pod rośliny, nie tylko nadaje wspaniałe walory estetyczne ale również powstrzymuje porost chwastów oraz roślin. Żwir zachowuje się na takiej rabacie jak zwykła ściółka, chroni glebę przed wyschnięciem i korzenie przed wpływem niskich temperatur. Daje on również ciekawy kontrast, ponieważ wyśmienicie komponuje się z intensywnymi barwami liści.

Żwir sprawdzi się nie tylko pod roślinami, można go również wykorzystać także na ścieżkach. Jest to materiał, który wygląda bardzo naturalnie i łatwo wkomponuje się w ogród, w przeciwieństwie do kostki brukowej lub kamiennych płyt utwardzających nawierzchnię. Współgra kolorystycznie z roślinami, na przykład z ozdobnymi trawnikami.

Taka charakteryzacja jest bardzo elegancka, a jednocześnie naturalna.

Żwir sprawdzi się również jako materiał drenujący, między innymi w donicach, ale warto dodać, że pojemnik nim wypełniony staje się bardzo ciężki i trudno go przenieść.

 

Jak widać, żwir może być wykorzystany do różnych celów. Warto zdecydować się na jego zastosowanie, w celu wykonania funkcjonalnej ozdoby naszego ogrodu, domu lub parków.

Zakup najlepszej jakości kruszywo od Rowipolu, nie tylko pozyskasz je w atrakcyjnej cenie ale również będziesz z niego mógł wykonać prace budowlane lub charakteryzację ogrodową.

Dowiedz się jakie są szczegóły oferty wydobycia, sprzedaży oraz transportu kruszywa na teren Gdyni.