Sprzedaż kruszywa Jastrowie

 

Sprzedaż piasku i kruszyw, transport dojeżdżający do Jastrowia


Piasek jest luźną skałą osadową, którego głównym składnikiem jest kwarc. W przyrodzie możemy znaleść ten rodzaj kruszcu pod różnymi postaciami. Jego główna różnica polega na wielkości ziaren.

Te mniejsze ziarna będą miały inny sposób zastosowania niż te dużo większe. W naszej ofercie znajduje się piasek płukany o różnych frakcjach.

Zajmujemy się wydobyciem piasku z uziarnieniem 0-2 mm, 0-4 mm, 0-16 mm, oraz przeprowadzamy całkowity proces jego uszlachetnienia.

Najbardziej powszechną metodą wydobycia piasku jest metoda odkrywkowa w kopalniach nazywanych piaskowniami lub żwirowniami. Inną zaś metoda pozyskiwania piasku jest proces pogłębiania rzek lub kanałów żeglugowych, stosowany wyłącznie na terenach, gdzie możemy znaleść zbiorniki wodne.

Piasek jest surowcem, który chętnie jest użytkowany w pracach budowlanych, ale nie tylko.

Z powodu jego powszechnego dostępu, zaczął być wykorzystywany w ogólnym przemyśle. Stosuje się go w budownictwie, a także w celach rekreacyjnych a nawet hobbistycznych.

 

 
Gdzie konkretnie piasek znajduje swoje zastosowania? -  W branży budowlanej piasek jest wykorzystywany między innymi do produkcji zapraw murarskich, cementowych, gipsowych, mieszanek betonowych, gładzi, a nawet tynków.

Piasek możemy wykorzystać również w wykonaniu artystycznej aranżacji ogrodowej lub wypełnić piaskiem piaskownicę w której bawią się dzieci. Chętnie również nasi Klienci wysypują piasek na teren boiska do siatkówki, piłki ręcznej, piłki plażowej i badmintona.

Niezbędny jest również piasek podczas hodowli zwierząt, nie tylko tyć większych między innymi koni, ale również dla tych mniejszych znajdujących się w akwariach lub terrariach.

A dla hobbistów szkła również oferujemy sprzedaż piasku w celu wykonania wyrobów hutniczych. Jak sam widzisz piasek jest stosowany nie tylko w pracach budowlanych ale na każdym kroku możemy spotkać się z jego wykorzystaniem.    

A dostęp do piasku, który charakteryzuje się najwyższą jakością jest w każdym z tych zastosowań niezwykle ważne.


Rodzaj piasku i jego zastosowanie


Tak jak zostało to wcześniej wspomniane nie każdy piasek posłuży nam do konkretnej produkcji lub użycia. Względem poziomu uziarnienia, zagęszczenia możemy wyróżnić piasek, który najlepiej się sprawdzi do konkretnego zastosowania. Największą tą zależność spotkamy w przemyśle budowniczym.

Prościej ujmując, jeżeli chcemy wyprodukować beton, który będzie trwały oraz stały powinniśmy użyć do jego produkcji produktów zgodnych z wymaganiami zawartymi w obowiązującej specyfice technicznej,  aby skład betonu odpowiadał wymaganiom klas ekspozycji czy rodzaju wykonywanego elementu.

Wszystkie składniki należy dobierać w taki sposób, aby spełnić wymagania odnośnie mieszanek betonowych oraz betonu stwardniałego, obejmujące konsystencję, gęstość, wytrzymałość i trwałość, a także uwzględniając specyfikę realizacji procesu technologicznego oraz technologię realizacji robót.

Jeżeli jednak zastosujemy kruszywo, które nie wykazuje dobrej skuteczności podczas tej konkretnej produkcji, a na dodatek jego jakość jest również ujmująca. Może się zdarzyć, że ta konstrukcja lub droga jest nie trwała, i będzie konieczność powtórzenia całej pracy budowlanej.

Z uwagi na to, że podstawowym składnikiem mieszanki budowlanej jest kruszywo, zaleca się, aby podczas jego doboru uwzględnić takie wymagania jak pochodzenie, rodzaj, kategorię oraz wymagania uwzględności. 


Zadbamy o dobrą jakoś dostarczanego przez nas kruszywa


Rowipol to firma zajmująca się od 2013 roku wydobyciem oraz sprzedaży kruszcu.

Od samego początku naszą tajemnicą sukcesu jest utrzymania najwyższej jakości oferowanego kruszcu.

Z niezwykłą dbałością staraliśmy się utrzymać wysoką jakość, ponieważ właśnie ten element zagwarantował nam taka popularność wśród naszych Klientów.

Proces uszlachetnienia piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego trwa do momentu, aż jego czystość będzie satysfakcjonująca dla nas i naszych Klientów.

Ze względu na zwiększenie potrzeb naszych Klientów byliśmy zobowiązani do pozyskania nowych kopalni. W tym momencie jesteśmy właścicielami trzech kopalni z kruszywem. Nasze kopalnie znajdują się w Kościerzynie, Dziemianach oraz w Białym Borze, ta kopalnia znajduje się niedaleko Jastrowia.

W swojej ofercie również uruchomiliśmy transport kruszywa. Już teraz jesteśmy podjechać nasza flotą pojazdów na miejsce przez Ciebie wskazane. Charakteryzuje nas przede wszystkim fachowość, terminowość oraz najwyższa jakość, zachowując przy tym atrakcyjne ceny.

Zadzwoń do naszego fachowca lub sam się przekonaj przyjeżdżając do jednej z naszej kopalni, że jesteśmy dystrybutorem najlepszej jakości kruszywa.

Dojeżdżamy na teren całego województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Nawiązaliśmy już współpracę z dużymi partnerami, którym dowozimy ogromne ilości piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego, ale i również z osobami prywatnymi, które potrzebują kruszec o dużo mniejszym nakładzie między innymi do wypełniania aranżacji ogrodowych.

Jeżeli sam nie jesteś pewien, który kruszec potrzebny jest do danej produkcji, zapytaj się naszego fachowca.

 

Nikt się nie zna lepiej na piasku, żwirze i tłuczniu kamiennym niż my.