Sprzedaż kruszywa Przechlewo

 

Jakie kruszywo powinieneś użyć pod kostkę brukową ?


Kostka brukowa jest na ten moment najczęstszym rozwiązaniem na nawierzchnię zewnętrzną.  Korzysta się z niej na prywatnych posesjach, miejskich deptakach, firmowych parkingach lub przed wieloma instytucjami. Aby zapewnić tworzonej powierzchni trwałość i stabilność, niezbędna jest właściwa podbudowa.

Jak wykonać najbardziej efektywną podbudówkę? Czym powinna taka podbudówka charakteryzować się? Jaką powinna mieć grubość oraz z czego powinna zostać wykonana podbudówka?  Na te wszystkie pytania odpowiemy w artykule poniżej, zebrane informacje pomogą Ci w produkcji podbudówki oraz w wyborze odpowiednich materiałów.

Podbudówka ma istotną rolę, ponieważ jest fundamentem nawierzchni, powinna charakteryzować się stabilnością oraz trwałością. Dodatkowo wyrównuje poziom bruku, zapewnia prawidłowe ułożenie kostki oraz chroni przed uszkodzeniami z działaniem niskich temperatur.

Użycie podbudówki pod płyty chodnikowe lub kostkę brukową wyrównuje teren oraz integruje grunt wraz z materiałem oraz uczyni chodnik, podjazd lub deptak bardziej wytrzymałym.

Ciężar, który na nim spoczywa będzie rozłożony równomiernie, co bezpośrednio wpłynie na trwałość nawierzchni.

eżeli podbudówka nie będzie wykonana z porządnego materiału lub będzie nieudolnie rozłożona w konsekwencji mogą wystąpić nieszczelności, połamane płyty, zapadnięcie się kostki brukowej lub jej pęknięcia, na co w szczególności narażone są kostki o wydłużonym kształcie. 


Z czego wykonamy porządną podbudówkę pod kostkę brukową w Przechlewie


Podbudówka jest elementem niewidocznym jednak bardzo ważnym w procesie układania kostki brukowej lub chodnika, a jej rola przy tworzeniu trwałej nawierzchni jest nie do przecenienia.

Jeśli położysz ją właściwie, oszczędzisz mnóstwo czasu oraz pieniędzy w innym wypadku będziesz musiał powtórzyć prace z układania kostki brukowej.

Z czego zrobiona jest podbudówka? Podbudówka może być wykonana z geowłókniny, w dolnej warstwie z podbudówki (czyli mieszaniny żwiru, tłucznia, grysu lub mieszaniny piasku wraz ze żwirem), górna warstwa podbudowy powinna zostać wykonana ze żwiru lub żwir z piasek, podsypki (piasku lub mieszaniny piasku ze żwirem).

Ogromnie znacznie dla późniejszej eksplotacji nawierzchni ma przepuszczalność podbudowy. Podbudowa nie powinna zatrzymywać wilgoci ani stwarzać bariery dla przepływu wody. Woda powinna być odprowadzana grawitacyjnie, opadowa.

Do tego wykorzystywane są spadki przy układaniu poszczególnych warstw podbudowy i nawierzchni. Jeżeli woda dostanie się pod kostkę brukową i zacznie się tam gromadzić może w momencie znacznego obniżenia temperatury czyli spadnięcia poniżej zera, na skutek mrozu, bruk ulegnie poważnym pęknięciom.

W procesie produkcji podbudówki najważniejszy jest kruszec oraz cement. Nie można zapominać o tym, że piasek jest niezbędny nie tylko do tworzenia podbudowy, ale też przyda nam się w momencie osadzania krawężników.

Sugerujemy by piasek kupić w większej ilości, niewielkie jego zapas z pewnością nam się przyda podczas prac. Podbudówkę układamy warstwami.

Jakie obciążenie możemy dać na kostkę brukową? Grubość podbudówki, układanej warstwami sprawia, że grunt jest bardziej uodporniony na jego obciążenie.

 


Nasze kruszywo jest najlepszym materiałem z którego wyprodukujesz podsypkę pod kostkę brukową.

Cienka warstwa, która jest podsypką może być wykonana z piasku lub żwiru. W Rowipolu dysponujemy piaskiem o różnych frakcjach. Jest to piasek o frakcji 0-2 mm, 0-4, 0-16 mm. Możesz wybrać piasek, który będzie najlepszym odpowiednikiem pod dane zastosowanie.

W swojej ofercie posiadamy również żwir o zróżnicowanych frakcjach. Zajmujemy się wydobyciem żwiru o frakcji 2-8 mm, 8-16 mm.

Wydobywane u nas kruszywo przechodzi precyzyjny proces uszlachetnienia. Dbamy o to, żeby każda partia piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego dostarczana do naszych Klientów wykazywała najwyższą jakoś kruszcu.

Jest to idealny produkt, który nada się na podsypkę pod kostkę brukową oraz płyty chodnikowe. Produkcja podsypki wymaga wiedzy oraz dobrej organizacji. Budując chodnik, wjazd do garażu lub planując budowę alejki musimy pamiętać o zastosowanie materiału dobrej kategorii w innym przypadku nasz cała praca pójdzie na marne.

Sugerujemy aby zastosować do tych celów kruszywo najlepszej kategorii wtedy żadne poprawki nie będą potrzebne.


Piasek oraz żwir idealne na podsypkę pod kostkę brukową w Przechlewie


Świadczymy kompleksowe usługi wydobycia oraz sprzedaży kruszcu o najwyższej jakości. Firma powstała w roku 2013 i od tamtej pory skutecznie oraz terminowo rozwozimy kruszywa na place budowy w całym województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim. Jedną z miejscowości do, której zajeżdżamy jest Przechlewo.

Nasze kruszywo jest chętnie stosowane w wielu pracach budowlanych. Jeżeli nie wiesz jakiej frakcji albo jakiego kruszywa powinieneś użyć do danej pracy, skontaktuj się z naszym fachowcom, on z pewnością dobrze Ci doradzi.

Kup od nas kruszywo najczystszej jakości, a my zaoferujemy atrakcyjne ceny.