Sprzedaż kruszywa Rzeczenica

 

Gdzie kruszywo znajduje swoje zastosowania


Kruszywo to materiał sypki, który jest pochodzenia organicznego lub mineralnego. Ze względu na szeroką dostępność, produkt wykorzystywany jest na wielu płaszczyznach. Chętnie stosuje się go w branży budowlanej ale nie tylko.

Kruszec można wykorzystać do dekoracji ogrodu lub w celu tworzenia warstwy filtracyjnej, stosuje się je do hodowli zwierząt między innymi koni, ale również znajdziemy je w akwariach i terrariach. Kruszec może posłużyć celom hobbistycznym między innymi w wyrobie szkła. Jednak najchętniej stosowany jest jako składnik betonów i zapraw lub w procesie utwardzenia podłoża.

Kruszywo jest materiałem stosunkowo tanim oraz bardzo dostępnym, może bez problemu posłużyć jako produkt z którego wykonamy odjazd do garażu.

Kruszywo ze względu na swoją wielkość oraz skład może mieć różnorodny sposób zastosowania. To te parametry i właściwości sprawiają, że może mieć różnorakie zastosowanie.  Wartościową kwestią jest zapoznanie się z różnicami kruszcu i przystosowanie do konkretnej produkcji lub pracy. Kruszywa dzielą się ze względu na wielkość, pochodzenie lub rodzaj surowca użytego do jego produkcji.

W Rowipolu zajmujemy się wydobyciem kruszywa takiego jak: piasek, tłuczeń kamienny oraz żwir.

Te kruszywa charakteryzuje wysoka odporność na ściskanie i ścieranie oraz wytrzymałość, a także czynniki zewnętrzne oraz atmosferyczne. Pozyskiwany zostaje metodą kopalnianą. Duża dostępność kruszywa pozwala na ich optymalne dopasowanie do różnego rodzaju prac.

Jeżeli nie wiesz, który kruszec jest Ci potrzebny zapytaj naszego fachowcy. Znamy się jak nikt inny na kruszywie.

Nasza praca nie polega wyłącznie na jego sprzedaży, ale również chętnie odkrywamy jego nowe zastosowania.

Każde kruszywo posiada różne frakcje , one również mają znaczący wpływ na to czy dana praca lub produkcja się powiedzie.

Wykonując zamówienie na wybrany rodzaj kruszywa, zwróć uwagę czy firma w swoich usługach oferuje również jego transport. Jest to najwygodniejsza forma, ponieważ nie musisz się martwić dodatkowo jego dowozem.

Nasza firma w swojej ofercie posiada nie tylko wydobycia, sprzedaż ale również transport zamówionego kruszcu między innymi do Rzeczenicy oraz wielu innych miejscowości znajdujących się w województwie pomorskim lub zachodniopomorskim.

 

Kruszywa łamane, a kruszywa żwirowe - które wybrać?


Kruszywa mogą być różne i stosowane do różnych celów.

Jednak czym się różnią od siebie kruszywa łamane, a kruszywa żwirowe? Do czego mogę one nam się przydać?

Podstawowym rozróżnieniem kruszcu jest naturalne oraz sztuczne. W tej pierwszej grupie znajdują się właśnie kruszywa łamane oraz kruszywa żwirowe.    

W drugiej grupie znajdują się materiały pochodzenia mineralnego bądź utworzone z recyklingu.

Żwirowy kruszec jest naturalną, okruchową skałą osadową, zaś kruszywo łamane powstaje w wyniku rozdrobnienia mechanicznego skał litych.

Jednak sposób otrzymania kruszcu nie ma większej zależności bo to właśnie od frakcji zależy czy dany kruszec przyda nam się do danej produkcji lub budowy.

Możemy wyróżnić kruszywa :

  • Grube - ich wielkość to conajmniej 4 mm;
  • Drobne - wielkość takiego kruszcu waha się w przedziale 2 mm - 4 mm;
  • Naturalne - ten kruszec przeważnie jest pochodzenia rzecznego, a jego wielkość waha się 0- 8 mm.

W Rowipolu zajmujemy się wydobyciem kruszywa żwirowego. Jest to między innymi piasek o frakcji 0-2 mm, 0-4 mm, 0-16mm oraz żwir o frakcji 2-8 mm oraz 8-16 mm.

Ten kruszec jest wydobywany z naszych kopalni, metodą odkrywkową. Cały proces uszlachetniania kruszywa jest dla nas niezwykle ważny, dlatego osobiście pilnujemy każdej partii odsyłanego kruszywa do Klienta. Pozbywamy się wszelakich zanieczyszczeń, które mogą stanowić problem podczas produkcji między innymi wylewek betonowych, zapraw murarskich, utwardzania podłoża lub w budowie twardych podłoży jak jezdnia czy lotnisko.

 

U nas również zakupisz również tłuczeń kamienny o frakcji 0-31,5 mm oraz 0-63,5 mm. Tak jak wcześniej zostało to wspomniane tłuczeń kamienny pozyskuje się w wyniku mechanicznego rozdrobnienia skał litych.

Chętnie stosowany zostaje w budownictwie kolejowym, produkcji betonów asfaltowych, robót ziemnych, mieszanek mrozochronnych i wielu innych. W zależności od tego jakich właściwości potrzebujesz, my dopasujemy rodzaj kruszywa oraz frakcję.

Zadzwoń do naszego fachowcy i dopytaj się o możliwe szczegóły współpracy oraz o dowóz kruszywa do Rzeczenicy


Jaką cenę należy zapłacić za najwyższą jakość kruszywa w Rzeczenicy


Otóż fakt, że jesteśmy dystrybutorem kruszywa o najwyższej jakości nie wymagamy z tego powodu wyższych cen, a wyłącznie staramy się je sukcesywnie opuszczać.

Ceny kruszyw na rynku ulegają pewnym wahaniom, ponieważ wiele czynników ma wpływ na jego specyfikę wydobycia oraz oczyszczenia.  My jednak staramy się ceny utrzymać. Oferując genialny produkt podtrzymujemy całkowitą atrakcyjność cen dla naszych stałych lub dla tych nowych Klientów.

W naszej ofercie znajduje się również możliwość transportu kruszcu, jest to usługa wyceniana indywidualne w zależności od odległości placu budowy Klienta od jednej z naszych trzech kopalni.

Posiadamy kopalnie w Białym Borze, Dziemianach oraz Kościerzynie. Ta ostatni znajduje się najbliżej miejscowości Rzeczenica.

Dokładną wycenę zdobędziesz u jednego z naszych fachowcy. Zadzwoń i dopytaj się o szczegóły współpracy. Nie tylko wycenimy całą usługę ale również pomożemy z wyborem potrzebnego kruszywa.