Sprzedaż kruszywa Sławno

 

Twój dostawca kruszywa ogrodowego oraz budowlanego


W Sławnie ciężko jest uzyskać kruszywo o dobrej jakości jak i terminowej dostawie.

Teraz te problemy się skończyły, ponieważ Rowipol uruchomił swój transport do Sławna i okolicznych miejscowości.

Oferowane przez nas kruszywo znajduje szerokie zastosowanie zarówno w przypadku tworzenia przestrzeni ogrodowych, jak i na placach budowy.

Żwir to kruszec, który z chęcią jest przez naszych Klientów stosowany jako aranżacja ogrodowa, ponieważ jego struktura skutecznie powstrzymuje porost roślin co nadaje większe walory estetyczne. Ale to nie koniec jego możliwości, można go również użyć do produkcji betonów, osypek drenarskich lub utwardzenia dróg.

Szerokie zastosowanie w usługach budowlanych jest uzależnione od frakcji czyli poziomu uziarnienia żwiru. Potrzebne kruszywo dostarczymy o każdej porze na miejsce przez Ciebie wskazane. Nasza flota transportowa dojeżdża między innymi do miejscowości Sławno oraz okolicznych miejscowości.

Jesteśmy wyposażeni w nowoczesny sprzęt do wydobywania kruszywa oraz jego uszlachetnienia. Ich stosowanie warunkuje na uzyskaniu najlepszej jakości kruszcu co przekłada się na pełne zadowolenie naszych Klientów.

Jesteśmy prężnie oraz systematycznie rozwijającą się firmą. Świadczymy usługi wydobycia oraz sprzedaży kruszywa już od 2013 roku. Swoją działalność rozpoczynaliśmy od jednej kopalni jednak na potrzebę naszych Klientów rozpoczęliśmy pozyskanie nowych miejsc z, których można uzyskać kruszec.

Na ten moment jesteśmy w posiadaniu trzech kopalni z piachem, żwirem oraz tłuczniem kamiennym. Nowe lokalizacje pozwalają nam usatysfakcjonować starych jak i tych nowych Klientów. Kolejnym etapem rozwoju naszej spółki było wprowadzenie usługi transportu kruszcu.

Nasza oferta dowozu materiałów sypkich jest wykonywana na terenie województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, dojeżdżamy także do Sławna. Charakteryzuje nas przede wszystkim terminowe wykonanie usługi, doświadczenie, fachowość oraz sprzedażą nejlepszej jakości kruszcu.

Współpracujemy z dużymi firmami budowlanymi jak i również z osobami prywatnymi.

Jesteśmy elastyczni i gotowi zaspokoić wszelkie potrzeby związane z wydobyciem oraz dostarczaniem piachu, żwiru oraz tłucznia kamiennego o różnych frakcjach.


Najlepszej jakości piasek dostarczany na teren Sławna oraz okolicznych miejscowości


Piach jest luźną skałą osadową, która składa się z drobnych ziaren kwarcu, a także skaleni i innych materiałów. Ziarno piachu mogło powstać w wyniku erozji skały litej.

W naszej kopalni zajmujemy się wydobyciem piasku o frakcji 0-2 mm, 0-4 mm, 0-16 mm.

Frakcja to inaczej uziarnienie. Piasek dla celów gospodarczych jest wydobywany metodą odkrywkową w kopalniach zwanych piaskowniami. Jest również możliwość jego wydobycia podczas pogłębiania rzek, kanałów na obszarach jezior oraz mórz.

Jakość piasku użytego do roli produkcji zapraw budowlanych jest niezwykle istotna. Użycie piasku o dobrej jakości będzie miało wpływ na trwałość i jakość budowanego muru czy niezawodność budowlanej drogi. Użycie nieczystego  piasku spowoduje, że utworzona konstrukcja będzie nie stabilna i konieczna będzie w niedługim czasie poprawa wykonanej usługi.

W Rwoipolu systematycznie przeprowadzamy badania oferowanych kruszyw. Ze starannością dbamy by piasek, żwir i tłuczeń kamienny miały najwyższą jakość i spełniały wymagania europejskich norm. Inny piasek będzie stosowany do betonu, a całkowicie inny do mieszanek bitumicznych, inny zaś do budownictwa drogowego.

W celu zbadania stopnia jakości wykonywane zostają badania laboratoryjne, które wskazują jaką dany piasek ma zawartość pyłów, jaki jest jego skład granulometryczny oraz ile siarki i chlorków zawiera. Dzięki takiej kwalifikacji może określić w której produkcji lub budowie piach uzyska najbardziej pożyteczne zastosowanie.

W budownictwie są wyróżniane dwa typy piasku zasypowy i płukany.

Pierwszy rodzaj jest dużo gorszej jakości i swoje zastosowanie głównie znajduje w takich pracach jak wyrównanie terenu, zasypywanie czy obsypywanie fundamentów, a tak do zabezpieczenia rur i kabli układanych w wykopach. Jest to zdecydowanie dużo tańsza możliwość.


Piasek płukany wykazuje dużo lepszą jakość, także używa się się go do produkcji betonów oraz zapraw. Ten rodzaj piasku odznacza się wysokim współczynnikiem zagęszczenia oraz ziarnistością.


Jaki piasek powinieneś zastosować w produkcji?


Tak jak już wcześniej zostało wspomniane zastosowanie piasku zależy od jego stopnia uziarnienia. Również do zastosowania ma wpływ jego jakość, czyli taki, który nie zawiera iłów gliny czy innych substancji, które mogą utrudnić wiązanie.

Do zaprawy cementowej i cementowo - wapiennej użyje piasek do 2 mm.

A do zaprawy gipsowej lub gipsowo - wapiennej użyjemy piasku do 1 mm.

Zaś zaprawy murarskie wykonasz już z użyciem piasku kwarcowego albo piasku łamanego z twardych skał.

Do produkcji tynku wykorzystamy każdy rodzaj piasku, jednak czym frakcja będzie mniejsza, a ziarna drobniejsze tym tynkowana powierzchnia będzie gładsza.

Jak widać nie tylko rodzaj kruszcu ma znaczący wpływ na trwałość oraz stabilność produkcji do której użyty zostaje piasek, żwir lub tłuczeń kamienny, ale i również frakcja czyli stopień uziarnienia kruszywa odgrywa w tym znaczącą rolę.