Sprzedaż kruszywa Żukowo

 

Kruszywa i ich możliwe zastosowania


Kruszywo to niezbędny składnik wielu materiałów budowlanych. Mogą być pochodzenia naturalnego oraz sztucznego.

Kruszywa naturalne pozyskuje się metodą odkrywkową w kopalniach piasku, żwiru bądź z dna rzek lub jezior. Innym sposobem pozyskiwania kruszywa jest mechaniczna obróbka, która w częstym przypadku polega na zmieleni grubych ziaren i odłamków skał. W ten właśnie sposób można pozyskać między innymi tłuczeń kamienny, który znajduje się w naszej ofercie.

Posiadamy tłuczeń kamienny we frakcji 0-31,5 mm oraz 0-63,5 mm.

Każde kruszywo wykorzystywane do produkcji mas takich jak wylewka betonowa czy zaprawa murarska powinno przejść dokładny proces uszlachetnienia czyli oczyszczenia.

Kruszywo takie jest oczyszczane lub przesiewane w celu pozbycia się jakichkolwiek zanieczyszczeń takich jak elementy gliny, pyłów, iłów, kawałków węgla, drewna lub korzeni. Dopiero dobrze oczyszczone kruszywo czyli takie o wysokiej jakości może być zastosowane do prac budowlanych.

Drugi rodzaj kruszywa, czyli kruszywo sztuczne, pozyskiwane jest w wyniku recyklingu lub obróbki termicznej.


Do jakich zadań użyjesz kruszywa na Twojej działce budowlanej w Żukowie?


Kruszywo to produkt, który chętnie wykorzystuje się w branży budowlanej. Kruszywo stanowi aż w 70% objętości betonu, materiał, który zostanie zastosowany wpływa bezpośrednio na wytrzymałość oraz właściwości mieszanki.

Kruszywo zastosowane do mieszanek betonowych powinno być mrozoodporne, a także powinno posiadać odpowiedni stopień nasiąkliwości i wilgotności. W budownictwie stosowane są różne rodzaje betonu, a co za tym idzie różne rodzaje kruszywa. Najdrobniejszym kruszywem budowlanym jest piasek.

U nas zakupisz piasek o frakcji 0-2 mm, 0-4 mm, 0-16 mm. Szacuje się, że rocznie zużywamy aż 30 mld ton piasku, a to zapotrzebowanie na ten naturalny surowiec wciąż rośnie wraz z rozwojem infrastruktury.

Podstawowym zastosowaniem piasku jest produkcja betonu, z którego natomiast powstają budynki, wieżowce, chodniki oraz drogi. Nie każdy rodzaj piasku nadaje się do każdego typu zabudowy, dlatego jeżeli planujesz od podstaw zaprojektować dom lub drogę, zapoznaj się wpierw z odmianami tego kruszyw lub skontaktuj się z naszym fachowcem, który z pewnością dobrze Ci doradzi jaki piasek powinien zostać zastosowany do danej budowy.

Skorzystaj z wiedzy prawdziwych fachowców, którzy dostarczą piasek na plac budowy w Żukowie.

 

Innym kruszywem, równie chętnie wykorzystywanym w branży budowlanej jest żwir, jest to luźna skała osadowa w postaci ziaren. Żwir to w rzeczywistości kilka połączonych ze sobą minerałów oraz skał, takich jak kwarc, dolomit, wapień, skaleń itp. Wydobywa się go w kopalniach na szeroką skalę, najczęściej metodą odkrywkową oraz w wyniku pogłębiania rzek.

U nas zakupisz żwir o frakcjach takich jak 2-8 mm oraz 8-16 mm.

Jakimi właściwościami wyróżnia się żwir? Przede wszystkim żwir wyróżnia się wysokim współczynnikiem przepuszczalności. Co za tym idzie, dobrze doprowadza wodę, w dużym stopniu ograniczając tworzenie się kałuż na powierzchni. Poza tym charakteryzuje się dobrą przyczepnością wobec innych materiałów. Dzięki tym właściwością kruszywo to, wykorzystuje się przede wszystkim w produkcji betonu, prefabrykatów betonowych. Co więcej znajduje zastosowanie w produkcji wylewek betonowych - cienkich, średnich oraz grubych.

Żwir nadaje się ponadto do umacniania gruntów tworzenia nasypów i odbudów. Jednak nie każdy żwir nada się do tego rodzaju prac, musi on spełniać obowiązujące normy aby droga przez niego utworzona była trwała oraz się nie ścierała.

Żwir ze względu na swoje walory estetyczne, znajduje również zastosowanie w aranżacji ogrodowej. Może posłużyć między innymi do wysypywania ścieżek.

Za pomocą dobrej przepuszczalności, sprawdzi się jako warstwa filtrująca. Kolorowe kamienie będą świetnie wyglądać po rozsypaniu ich wokół domu lub roślinności. Jak widać żwir jest bardzo uniwersalny, a jego atrakcyjna cena sprawia, że cieszy się niesłabnącą popularnością.


Sprzedaż oraz transport piasku i żwiru do Żukowa


Od 2013 roku rozpoczęliśmy świadczenie usług w branży wydobycia oraz sprzedaży kruszywa. Zaczynaliśmy od jednej kopalni, wraz ze wzmożonymi potrzebami naszych Klientów rozpoczęliśmy pozyskiwanie nowych kopalni kruszywa.

Piasek, żwir oraz tłuczeń kamienny wydobywamy z trzech kopalni.

Mamy kopalnie w Dziemianach, Białym Borze, a ta najbliżej Ciebie znajduje się w Kościerzynie jest ona położona nieopodal Żukowa.

 

Każdego dnia zmierzamy się z potrzebami uzyskania najwyższej jakości kruszywa.

Gwarantujemy sprzedaż oraz terminowy transport piasku, żwiru oraz tłucznia kamiennego, który przeszedł wiele etapów w procesie uszlachetnienia. Nasze kruszywo ma najwyższą jakość i perfekcyjnie sprawdzi się jako materiał do wylewek betonowych, zapraw murarskich i ław fundamentalnych i wielu innych.

Skorzystaj z wiedzy prawdziwych fachowców i dobierz kruszywo, która spełni całkowicie Twoje oczekiwania. Źle dobrany kruszec może spowodować potrzeby poprawy całego procesu budowania. Zakup kruszywo o najwyżej jakości aby skutecznie wykonać budowę domu, drogi lub aranżacji ogrodowej.

 

Najlepiej buduje się piaskiem, żwirem oraz tłuczniem kamiennym z Rowipolu.